www.rekuvent.cz :: Certifikované protihlukové žaluzie (29.11.2021 - 22:33)

Certifikované protihlukové žaluzie

Protihlukové žaluzie jsou ideální náhradou klasických tlumičů hluku ve vzduchotechnice tam, kde na klasické tlumiče není dostatek místa nebo jsou designově nevhodné. Protihluková žaluzie je dnes již zaběhlým řešením pro útlum hluku ve vzduchotechnických vedeních a prostorách se zvýšenou úrovní hluku jako jsou provozy s kompresory, hlučnými agregáty, dieselgenerátory apod. Tradičně se používají například jako součást protihlukových kontejnerů a zákrytů.

 

Společnost Rekuvent s.r.o. nabízí protihlukové žaluzie vyráběné její dceřinou společností Akuvent .s.r.o. Hodnoty útlumu žaluzií jsou certifikovány zkušební laboratoří Centra stavebního inženýrství, a.s. v Praze.

 

Žaluzie jsou dodávány v hloubkách 300, 400 a 600mm, aby bylo možné jejich výběr lépe přizpůsobit požadovanému útlumu a prostorovým možnostem konkrétní instalace. Na přání lze hloubku žaluzie snížit až na 200mm. Z ochranných a bezpečnostních důvodů jsou mezery mezi jednotlivými segmenty chráněny proti vletu ptactva a ostatních živočichů. Žaluzie je navržena pro osazení do pozedního rámu anebo přímo do vzduchovodu.