www.rekuvent.cz :: Nová řada VZT jednotek Verso Pro2 (25.01.2022 - 12:48)

Nová řada VZT jednotek Verso Pro2

Verso Pro2 - již brzy do vašich projektů a realizací.

 

1.6 milionu možných kombinací

Vzduchotechnické jednotky VERSO Pro 2 jsou navrženy pro větrání komerčních objektů. Jejich hlavní výhodou je široké spektrum aplikací, které je docíleno modulárním designem vzduchotechnických jednotek a velkým výběrem jednotlivých sekcí. Právě díky tomu je možné docílit až 1.6 milionů kombinací a tím vyhovět téměř jakýmkoliv požadavkům projektu.
Vzduchotechnické jednotky VERSO Pro 2 jsou navrženy pro průtok vzduchu 1000 až 40 000 m3/h.

Předpokládaná časová osa uvedení na trh

  • 1. fáze – podzim 2019 – zahrnutí vzduchotechnických jednotek VERSO Pro 2 do návrhového programu KOMFOVENT VERSO a výroba vzduchotechnický jednotek o velikosti 10 až 70 s rotačním a protiproudým deskovým tepelným výměníkem.
  • 2. fáze – začátek roku 2020 - doplnění vzduchotechnických jednotek s tepelným čerpadlem (RHP), revizními sekcemi a zabudovanými uzavíracími klapkami.
  • 3. fáze – konec roku 2020 – doplnění vzduchotechnických jednotek s výměníkem tepla s oddělenými proudy vzduchu (RA – Run Around). Vzduchotechnické jednotky s tímto výměníkem mají absolutně oddělené proudy vzduchu a proto mohou být použity v lékařských zařízeních, chemickém průmyslu a jiných aplikacích kde je nutno dodržet specifické hygienické požadavky – především zajistit dokonale oddělené proudění vzduchu.
    Také doplnění sortimentu o vzduchotechnické jednotky velikostí 80-100.

 

Nejnovější technologie a nejlepší charakteristika opláštění T2 / TB1 / L1 / D1

VERSO Pro 2 je unikátní díky opláštění s nejlepší charakteristikou – T1/ TB1/ L1 / D1 (v souladu s certifikací Eurovent)

Vzduchotechnické jednotky VERSO Pro 2 mají opláštění silné 75 mm vyplněné odolnou minerální vatou s neměnnými izolačními vlastnostmi. Oproti starší generaci VERSO Pro je opláštění o polovinu silnější. Díky tomu došlo k lepšímu odhlučnění a spolehlivé tepelné izolaci. Mezi vnitřním a vnějším plechem opláštění nedochází k přímému kontaktu, což minimalizuje tepelné mosty, díky čemuž opláštění dosahuje třídy T2 (Thermal Transmittance) a TB1 (Thermal Bridging) podle Euroventu.

Opláštění je nejen silnější, ale také velice těsné s vyšší odolností proti deformacím. Nový systém dvojitého těsnění zajišťuje vyšší třídu těsnosti L1 (Leakage) a D1 (Mechanical Strength) dle certifikace Eurovent.

 

Speciální kování – komfortní, chladu odolné panty a kliky

Vzduchotechnické jednotky VERSO Pro 2 budou vyráběny s nově navrženým kováním s komfortními, ergonomickými a bezpečnějšími klikami, které mohou být odnímatelné nebo doplněné o zámek. Toto kování je velice pevné, těsné a bez tepelných mostů. Sílu tlaku zavírání revizních otvorů lze nastavit. Snížení této síly bylo zakomponováno z důvodu ochrany odsluhy proti potenciálním úrazům.

Nové umístění řídící jednotky

Pro vzduchotechnické jednotky VERSO Pro 2 byl speciálně navržen inovativní dvojitý kryt pro profesionální řídící systém C5. Tento kryt je vyroben z PVC plastu a je hermeticky těsný – třída těsnosti IP 54. Je možné do něj zapojit až 28 vodičů. Vrchní kryt lze jednoduše odejmout a tím se dostat k řídící jednotce s jednoduše přístupnými terminály zajišťujícími pohodlnou instalaci vodičů. 

Energeticky účinné tepelné výměníky

Vzduchotechnické jednotky VERSO Pro 2 budou standartně osazeny pouze nejúčinnějšími tepelnými výměníky – rotačním a protiproudým deskovým tepelným výměníkem.

Rotační tepelné výměníky, které budou použity ve vzduchotechnických jednotkách VERSO Pro 2 vyrábí společnost KOMFOVENT více jak 15 let. Rotační tepelné výměníky nezamrzají a fungují dobře i ve velice chladných podmínkách (až -30°C), efektivně ohřívají a zvlhčují vzduch přiváděný do objektu. Více o rotačních tepelných výměnících, jejich vlastnostech a výkonech se můžete dozvědět zde.

Dalším typem tepelného výměníku je protiproudý deskový výměník, který efektivně ohřívá přiváděný vzduch, ale nezvlhčuje ho. Tyto výměníky také zamrzají, když jsou vystaveny nízkým venkovním teplotám. V dnešní době jsou čím dál více populární entalpické protiproudé výměníky tepla, které se svými vlastnostmi blíží k výměníkům rotačním. Nejen že šetří teplo a chlad, ale také řídí vlhkost přiváděného vzduchu – v zimě ho zvlhčují a v létě suší. Mají také, od obyčejných protiproudých výměníku výhodu v tom, že v zimním období nezamrzají.

Vzduchotechnické jednotky VERSO Pro 2 s protiproudým deskovým tepelným výměníkem budou splňovat požadavky na účinnost dle nařízení o Ecodesignu ERP2018 v širším rozsahu než kdy před tím.

Vzduchotechnické jednotky s protiproudým deskovým výměníkem jsou vybaveny speciální ochranou proti zamrznutí „multi-stage frost prevention system (“3 + 1”)“, která je navržena tak, aby zlepšila výkon výměníku, když venkovní teplota klesne pod bod mrazu. Laboratorní testy ukázaly, že tento systém v zimním období umožňuje dodatečně ušetřit až 20% v porovnání s klasickým by-pass systémem.