www.rekuvent.cz :: Nový inteligentní systém ovládání jednotek Komfovent Domekt (29.11.2021 - 20:54)

Nový inteligentní systém ovládání jednotek Komfovent Domekt

Jednotky Komfovent Domekt byly vybaveny novým systémem inteligentního ovládání C6! Hlavním cílem systému C6 je zachování zdravého mikroklima na základě potřeb uživatele. Sytém je navržen tak, aby zajistil efektivní ventilaci při minimální spotřebě energie.

 

Pro začátečníky i pokročilé uživatele

Uživatelsky přátelské rozhraní umožňuje intuitivní ovládání. Systém C6 byl navržen tak, že uživatel může pouze zapnout ovladač bez jakéhokoli dalšího nastavování. O efektivní fungování ventilace se postará automatika systému. Jednotlivé režimy ventilace se přizpůsobují každodennímu režimu uživatele. Automatika nastaví nejvhodnější systém větrání.
Pokročilý uživatelé mohou manuálně přizpůsobit systémy větrání zvolené automatikou ovládání.

Úspora energie

Inteligentní systém ovládání umožňuje maximální úsporu energie – spotřeba v režimu stand-by je pouze 1W. Ovladač umožňuje sledovat účinnost a energetickou náročnost systému a přizpůsobit fungování jednotky za účelem dosažení co nejvyšší účinnosti. Počítadla energetické náročnosti provozu dávají uživateli informace por určení reálných nákladů provozu jednotky a jejího ohřívače. Chytře navržené řídicí algoritmy umožňují používat širokou škálu funkčních možností, které zajišťují energetickou úspornost systému a zároveň umožňují udržovat komfortní prostředí v odvětrávaném prostoru. K dispozici jsou systémy pro řízení kvality vzduchu, provoz na vyžádání, chlazení při letní noci, VAV (variabilní objem vzduchu), CAV (konstantní objem vzduchu), regulace větrání dle venkovních podmínek a mnoho dalších. Systém regulace Komfovent vyniká v neposlední řadě i vynikající konektivitou Modbus (RTU, TCP) nebo BACnet přes ethernet. Součástí regulace je i mobilní aplikace a systém LogPlotter, který umožňuje analýzu provozní historie jednotky nebo sledování jejich parametrů v reálném čase (systém C5).

 

Vzdálené ovládání

Systém ovládání C6 má integrovaný web server, který umožňuje ovládání jednotky pomocí počítače anebo chytrého telefonu. Aplikace „Komfovent Home“ v podstatě duplikuje možnosti ovladače na chytrém teleofnu a umožňuje tak plnohodnotnou vzdálenou regulaci ventilace odkudkoli.

Kompletní video je k dispozici na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=qioguWbJKfo&t=98s

Dva typy ovladače

Uživatel může zvolit mezi ovladačem C6.1 anebo C6.2

• Barevný dotykový LED displej
• Zobrazení parametrů
• Nastavení všech parametrů přímo na panelu

.......................................................................................................................................................

• Moderní panel s tlačítky
• Parametry v továrním nastavení
• Jednoduché a chytré ovládání


 

 

Další fotografie