MCE MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT 2022
28 června - 1. července, výstaviště Milán
KOMFOVENT - hala 15P, stánek E37

Ve dnech 30.6. a 1.7. bude D. Hanzlík přítomen na výstavišti. V případě zájmu Vás rádi blíže seznámíme s produktovým portfoliem výrobce. Pokud tedy plánujete návštěvu oblíbeného veletrhu, neváhejte nás kontaktovat.
Kam dál?
VZT jednotky řady VERSO Pro2 nyní s opláštěním nejvyšší třídy
Nové opláštění jednotek VERSO Pro2 dosáhlo nejvyššího hodnocení na trhu: třídy tepelné prostupnosti T1 a třídy tepelného mostu TB1. Technické vlastnosti opláštění mají zásadní vliv na provozní náklady, celkovou účinnost i životnost celého větracího systému. Podle normy EN 1886 se opláštění větracích jednotek hodnotí z hlediska mechanické pevnosti, netěsnosti pláště, těsnosti filtrační komory, prostupu tepla a vlivu tepelných mostů. Opláštění jednotek VERSO Pro2 splňuje třídy T1 / TB1 / L1 / D1 / F9, což zajišťuje celoročně minimální tepelné ztráty a výrazně snižuje riziko kondenzace uvnitř i vně jednotky. Jednotky VERSO Pro2 navíc dosahují nejvyšší třídy mechanické pevnosti D1, nejlepší třídy těsnosti pláště L1 a nejvyšší třídy těsnosti filtrační komory F9. Klíčové technické vlastnosti řady VERSO Pro2: Vysoká variabilita konfigurací pro široké spektrum komerčních i průmyslových objektů. Možnost volby rotačního, deskového protiproudého nebo kapalinového tepelného výměníku. Jednotky RHP Pro2 s integrovaným tepelným čerpadlem využívají moderní chladivo R454C pro komplexní řízení vnitřního klimatu. Vysoce účinné ventilátory s technologií PM/EC pro nižší spotřebu energie. Certifikace TÜV SÜD dle hygienické normy VDI 6022-1 potvrzuje vhodnost jednotek i pro prostory s vysokými nároky na hygienu. Optimalizovaná řešení pro řízení proudění vzduchu Jednotky VERSO Pro2 zajišťují efektivní a komfortní vnitřní klima v obchodních centrech všech velikostí, sportovních arénách, hotelech i logistických areálech. Lze je nakonfigurovat pro široké spektrum požadavků na větrání. Certifikované jednotky VERSO Pro2 dle EUROVENT poskytují průtoky vzduchu od 1 000 do 40 000 m³/h. Opláštění jednotek VERSO Pro2 nejvyšší třídy minimalizuje riziko kondenzace, zamezuje tepelným ztrátám a výrazně snižuje akustickou zátěž. Tyto jednotky jsou mechanicky odolné, dobře izolované, tiché a chráněné proti vlhkosti uvnitř systému. Čím vyšší je technické hodnocení opláštění, tím účinnější a hygieničtější je i celý větrací systém. Konkrétní jednotky VERSO Pro2 a jejich konfigurace si můžete prohlédnout v návrhovém softwaru.
Zobrazit více
Podstropní větrací jednotky VERSO Standard FS: Snadný servis díky výsuvným dvířkům
Podstropní větrací jednotky se obvykle instalují do stropních podhledů, kde bývá omezený prostor pro manipulaci. To může značně komplikovat servisní zásahy, zejména pokud jsou jednotky vybavené běžnými výklopnými dvířky. Společnost Komfovent nabízí praktické řešení – podstropní jednotky VERSO Standard FS, které disponují servisními dvířky s výsuvnými ližinami. Díky tomuto konstrukčnímu vylepšení se dvířka jednoduše vysunou, aniž by zabírala prostor pod jednotkou. Servisní technici tak získají pohodlný přístup k vnitřním částem jednotky, například při pravidelné výměně filtrů nebo údržbě, i v místech s velmi omezenými prostorovými možnostmi. Toto řešení je určeno pro všechny podstropní jednotky řady VERSO Standard vybavené dvěma revizními panely. Výhodou této konstrukce je výrazné zrychlení servisních prací, které přináší úsporu času a nižší náklady na údržbu. V praxi tak výsuvná dvířka představují jednoduchý, ale velmi efektivní způsob, jak zjednodušit servisní přístup větracích jednotek. Podívejte se na video, kde uvidíte demonstraci výsuvných servisních dvířek v akci a srovnání se standardním řešením. Objevte, jak může tento inovativní prvek usnadnit instalace i údržbu.
Zobrazit více
Modernizovaná jednotka DOMEKT CF 700 V C6M
Domekt CF 700 V C6M - představujeme Vám první modernizovanou jednotku v roce 2023 Co všechno se změnilo? - změna řídícího systému z C6 na C6M - vyšší výkon - nový design opláštění - kompaktní rozměry - lepší těsnost a méně tepelných mostů = vyšší účinnost Jednotka Domekt CF 700 V C6M je perfektním řešením pro větší rezidenční prostory, školní třídy nebo komerční objekty do cca 300 m2. Jednotka je již k dispozici ve výběrovém programu. Porovnání vybraných parametrů nové jednotky a nahrazovaného modelu NOVINKA DOMEKT CF 700 V C6M PŮVODNÍ MODEL DOMEKT CF 700 V C6 Energetická třída A+ A+ Max. průtok vzduchu při 100 Pa, (m3/h) 650 637 Rozměry jednotky Š x V x HL., (mm) 1020x1234x491 1020x1236x495 Řídící systém C6M C6 Zámky na revizním krytu 2v1 (propojené) samostatné Technický list DOMEKT CF 700 V C6M Nová generace řící jednotky C6M - Vylepšené měření v režimu CAV (konstantní průtok vzduchu) v reálném čase se zvýšenou přesností měření. - Přesnější udržování požadované teploty. - Snížená spotřeba energie. - Rychlé a bezpečné připojení externích komponentů a zprovoznění jednotky. Lepší těsnost, méně tepelných mostů – vyšší účinnost - Nový design opláštění: vyražené logo, zapuštěné zámky nevyčnívají z revizního krytu. - Nové zámky a madla usnadňují otevírání a snižují tepelné mosty. - Plastová hrdla pro připojení potrubí zajišťují těsnost a snižují tepelné mosty Komfovent CONTROL - cloudová aplikace pro chytré telefony Produkty Domekt CF 700 V C6M Max. průtok vzduchu - 650 m3/h
Zobrazit více